Kap ve Pardesü: Muhafazakar Giyimin Vazgeçilmezleri

Tesettür giyimin önemli dış giyim kategorileri arasında yer alan kap, yalnız tesettürlü bayanlar tarafından değil, açık bayanlarımızın dahi ilgisini çeken modellerdir. Çünkü bir bayan üzerinde oldukça zarif durmaktadır. Ferace gibi kullanılmakla birlikte, çok uzun giyinmeyi tercih etmeyen tesettürlü hanımlarımız kap modellerini  rahatlıkla kullanabilirler.

Kap, daha çok diz altından biraz uzun modelleri ile tercih edilmekte ve hafif bele oturarak belden bollaşan kaplar hemen hemen her türlü kıyafeti rahatlıkla tamamlamaktadır.  Ayrıca kaplar, kloş kesimleri, hakim veya geniş yakaları, tek ya da  çift düğmeleri ayrıca kemerli ve fiyonklu modelleri ile oldukça farklı ve şık tasarımlara sahip olabiliyorlar.

Tesettürlü bayanların dış giyimde ilk tercihleri arasında yer alan pardesüler, her geçen gün yenilenen yüzü, değişik kesim ve modelleri ile karşımıza çıkıyor. Düzgün kesimli, belden kemer aksesuarlı pardesüler, muhafazakar hanımlarımızı oldukça zarif gösteriyor.

Yeni Sezon Kap ve Pardösü Trendleri

Kap modellerinde yaz sezonundan itibaren fuşya, safran ve pudra renkleri öne çıktı. Ayrıca geniş yakalarda asimetrik kesimler, özellikle metalin kullanıldığı kemer aksesuarlar, gizli yırtmaçlar bu sezonun kap modellerinde öne çıkıyor. Klasik modellerden vazgeçemeyen tesettürlü bayanlar, hakim yaka, koyu renk ve uzun kap modellerini rahatlıkla kullanabilirler.

Önümüzdeki kış sezonundan itibaren kloş kesim kaplar da oldukça revaçta olacak. Etek kısmını hareketlendiren ve hoş bir hav a katan kloş kesimleri, özellikle bedenine güvenen bayanlar tercih edebilirler.

Muhafazakar dış giyimin olmazsa olmazlarından pardesüler;  mor, lacivert, yeşil, bordo, kahve renkleri ile önümüzdeki sonbahar kış sezonunu bekliyor. Uzun ve asimetrik kesimli pardösüler, bu sezon moda olacak gibi görünüyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda pardesülerde tıpkı  kaplarda olduğu gibi kemer aksesuarı da  sıklıkla tercih edilecek.

Kol Manşetleri

Kap ve pardesü  giyiminde kol manşetleri kullanılan parçalar hızla yükseliyor. Tek ya da koyu renk pardesü ve kaplar kol manşetleri ile renkleniyor. Renkli ya da geometrik desenli kap ve pardesülerde kullanılan deri kol manşetleri ise tartışmasız çok şık duruyor…

Tüm Kap ve Pardesü Modelleri İçin Tıklayınız.

5096 Toplam 2 Bugün
Yazar: Bilge

Sizler için tesettür hayatına ve giyimine çok özel ürünler sunmaya çalışan editör olarak bayanlarımızın isteklerine ışık tutmaya çalışacağım. İnşallah bu güzel siteyi beğenir ve yorumlarınızla bizlere mutluluk verirsiniz. Sevgiler ve saygılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>